tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

29. aprīlī Rīgā koncertēs Stefans Benets
29.04.2009


29.04.2009 plkst.20:00 "City Jazz Club" uzstāsies Stefans Benets. Viņu iesaka Tomijs Emanuels c.g.p.

Stefans Benets ir nepārspējams mūziķis, slavens akustiskās ģitāras virtuozs, izaicinošs skolotājs, apdāvinātais komponists, kas spēj un nekautrējas savā mākslā izrādīt jūtas. Amerikā viņu dēvē par pirkstiņspēles džedaju.

Vakar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pa ilgiem laikiem pasaules klases mūziķis Benets pasniedza meistarklasi, kuras laikā ģitāras spēles pasniedzēji klausījās nepakustēdamies, aizturējuši elpu. Organizatori un Stefans ir priecīgi, ka palīdzējuši mācību iestādei.

Cilvēki, kas dzirdējuši un redzējuši Stefanu spēlējam, apliecina, ka viņa darbs ir prāta un sirds produkts, intelektuāli izaicinošs un emocionāli apmierinošs – un tas ir dziļi personisks. Klausītājiem rodas sajūta, ka viņi ir ienākuši mūziķa pasaulē, un uz īsu laika brīdi tie ir tikai divatā. Viens kritiķis saka - “Ar ausi pie arfas ģitāras, Beneta kungs radīja iespaidu, ka viņš ir tēvs, kas auklē jaundzimušu bērnu. . . viņa uzstāšanās bija piepildīta ar sirsnību un pateicību.” Teksasas mūzikas festivāla producents raksta, “Stefana mūzika aizrauj klausītāju. Viņš spēj likt Tev justies tā, it kā tu būtu daļa no mūzikas, kuru viņš spēlē”. Francijā kāds producents raksta: “Stefana sacerējumi ir tik skaisti un piepildīti ar lieliskām emocijām un milzīgu jūtīgumu. Viņš ir viens no tiem mūziķiem, kas pasniedz mūziku un tikai mūziku.”

“Kad es pirmo reizi dzirdēju viņu spēlējam dažus gadus atpakaļ Isoudunā, es jutos kā iegrūsts citā pasaulē, kur nozaudētas emocijas ienāk atkal tavā sirdī un liek tai pukstēt citādi. Tas, ko dara Stefans, ir dāvana, un tā piemīt tikai dažiem mūziķiem, tas ir – runāt tieši ar tavu sirdi un iekustināt tavas labākās jūtas!” Pierpaolo Adda, mūzikas žurnālists un festivālu atbalstītājs no Itālijas.

“Stefana Beneta tēls, apskaujot savu arfas ģitāru, ir tas, kas liek apstāties. Fakts, ka Stefans ir laimīgs arfas ģitāras spēles čempions, var neuzmanīgi aizēnot viņa spējas spēlēt uz sešu stīgu instrumenta... Ar sešām stīgām vai vairāk, kā viens no oriģinālākajiem un auglīgākajiem ģitāras komponistiem un aranžētājiem uz šodienas skatuves – Stefens Benets ir acīmredzama daļa no šī ģitāras zelta laikmeta mantojuma,” no S. Rekas – Mela Beja publikācijas

Stefans ir arī Arfas Ģitāras Apvienības dibinātājs. AĢA cenšas atzīmēt visas lietas, kas skar arfas ģitāru, jo tā apvieno spēlētājus, meistarus, mācekļus un fanus nedēļas nogalēs, kad tiek rīkotas uzstāšanās, kur meistarklases un gara spēks apvienojas.

Stefans ir apceļojis visu pasauli un uzstājies ar saviem labākiem darbiem. ASV – no Kalifornijas līdz Meinai, no Teksasas līdz Tenesijai, Eiropā, Kanādā, Austrālijā un Japānā Stefans spēlējis dažādos pasākumos un koncertos. Viņš ir izlaidis 18 solo diskus ar mūzikas ierakstiem, arī vairākus DVD, grāmatas un citus apmācības materiālus – un viņš vienmēr strādā ar kaut ko jaunu. Pēc koncerta Rīgā viņš dosies uz Itāliju - Soave ikgadējo ģitāras festivālu kā īpašais viesis.

http://www.myspace.com/sbharpguitar