tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

Dominiks Millers ar jauno albūmu Lielajā Ģildē 11.aprīlī!
01.03.2012


Dominic Miller & Band

Astroloģijā 5.māja (5th house) ir atbildīga par mīlestību un kaisli. Un tiešām, Millera jaunākais garadarbs ir mīlestības un kaisles pārpilns. Un kā arī savos iepriekšējos darbos, mūziķis ir ieguldījis daudz savu asiņu, sviedru un atdevi savam darbam. Viņš nevar un negrib rīkoties savādāk.Jaunais albums sarakstīts Stinga tūres „Simphonicities” laikā. „Dziesmu noskaņa atbilst manam noskaņojam šajā laika posmā,” saka Dominiks. „Es pat tās ierakstīju esot ceļā, jau sākot ar Losandželosu, kad atgriezāmies no Jaunzēlandes. Tā bija vienīgā iespēja, kas Vinnie Colaiuta un Jimmi Johnson varēja veltīt laiku manam projektam.”

Savā solokarjerā Dominiks piebiedroties aicina tikai izcilus mūziķus, un Rīgā ar viņu kopā šoreiz spēlēs Mike Lindup (Level 42), Nicolas Fiszman (Charles Aznavour, Pili-Pili, Charlie Mariano, Johnny Clegg) un Rhani Krija (Stings, Omar Sosa, Salif Keita). Apmēram 2.5 h ilgajā koncertā būs iespēja dzirdēt jaunus, unikālus skaņdarbus no Dominika jaunā albuma 5th House, kas kārtējo reizi mūs pārsteigs, jo viņa albumi nekad neatkārtojas. Katrs ir pilnīgi savādāks. Nemainīga paliek tikai viņa nepārspējamā meistarība, spēlējot uz klasiskās vai akustiskās vai elektriskās ģitāras, komponējot vai aranžējot. Līdzās jaunajiem skaņdarbiem dzirdēsim arī “Shape Of My Heart” un citus hitus.

Dominiks Millers ir visvairāk pazīstams saistībā ar savu jau 21 gadu ilgo sadarbību ar Stingu. Kopš 1991. gadā iznākušā „The Soul Cages” Millers ir piedalījies visos Stinga albumos; viņš kopā ar Stingu ir muzicējis vairāk nekā tūkstoš koncertos un ir piedalījies panākumiem bagāto skaņdarbu „Shape Of My Heart” un „Lullaby for an Anxious Child” sacerēšanā.

Millers ir dzimis Buenosairesā, viņa tēvs ir amerikānis un māte – īriete. Vēlāk viņš apguva ģitāras spēli prestižajā Bērklijas koledžā Bostonā, kā arī Gildholas mūzikas skolā Londonā. Millers ir laidis klajā vairākus solo albumus („First Touch”, „Second Nature”, „Third World”, „Fourth Wall”, „Shapes”, „November”), un kopš astoņdesmito gadu beigām viņš ir kļuvis par vispieprasītāko viesmūziķi. Millera sadarbības projektu saraksts ir gluži bezgalīgs, tostarp sadarbība ar Polu Jangu, Braienu Adamsu, Lučāno Pavaroti, Pīteru Geibrielu, Petu Meteniju, Tinu Tērneri („Wildest Dreams”), The Pretenders, Boyzone, The Chieftains („Long Black Veil”), Ediju Rīderu („Mirmama”), Manu Dibango („Wakafrika”), The Backstreet Boys.

Millera sadarbības projektu saraksts ir gluži bezgalīgs, taču ar galveno partneri Stingu viņš vienojies, ka vismaz divus mēnešus gadā Dominiks veltī savai solokarjerai. Starp citu, Millera gēni ir pārgājuši arī viņa dēlam Rufusam, kas muzicē ar tēvu iepriekšējā Stinga tūrē – Back to the Bass.