tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

Krievijas sudraba balss Oļegs Pogudins uzstāsies 23.aprīlī Rīgas Kongresu namā
28.11.2014


pogudin

Virtuozs romanču izpildītājs, Krievijas nopelniem bagātais skatuves mākslinieks Oļegs Pogudins pēc ilga pārtraukuma atkal iepriecinās Latvijas skatītājus ar koncertu 23.aprīlī Rīgas Kongresu namā. Šoreiz publikas mīlulis mūs iepriecinās at programmu Skaistākās krievu romances un dziesmas.

1997.gadā mūziķim tika piešķirts tituls „Krievijas eņģeļacs” un balva „Eņģelis Bazūnētājs”. Pogudins ir mākslinieciskās prēmijas „Par krievu romances dvēseles izpratni” laureāts un 2004.gadā viņam tika piešķirts Krievijas nopelniem bagātā skatuves mākslinieka tituls.

Ar neoficiālo titulu Krievijas sudraba balss viņu nodēvējusi kāda no Pēterburgas radiostacijām. Pogudins sākumā visādi pretojās, bet kā saka, izlietu ūdeni nesasmelsi un tas vienā mirklī bija aplidojis visus medijus. Krievijas sudraba balss Oļegs Pogudins saka, ka romanci viņs pats nav izvēlējies, tā izvēlējās viņu. Vēl bērnībā es sajutu dzimto valodu un dziedāju romances „Dedz, dedz, mana zvaigzne”, „Jātniek, nedzen zirgus”. Romance tas ir gaiss, ko es elpoju ikdienu. Pārējie virzieni liriskās dziesmas žanrā, vai tas būtu Vertinskis, vai Okudžava, vai franču, vai itāļu – tas ir nopietns darbs, iedziļināšanās īpašajā stilā, raksturā.

Oļegam Pogudinam ir sava auditorija, kurai romancē ir vienlīdz svarīga gan melodija, gan poēzija. Sirds izteikta domu šis dziedātājs pārvērš muzikālā tēlā, katru uzstāšanos– neatkārtojamā tikšanās reizē, dialogā par esamības nozīmi.

Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu servisa kasēs.