tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

Lielajā Ģildē gaidāms īpašs meditatīvu noskaņu vakars flamenko ritmos 4.martā ar baskāji Otmāru Liebertu
04.03.2017


Otmar Liebert

4. martā Lielajā Ģildē gaidāms īpašs meditatīvu noskaņu vakars flamenko ritmos ar baskājaino ģitāras virtuozu Otmāru Liebertu

6 kārtējais Grammy nominants Otmars Lieberts ir viens no veiksmīgākajiem pēdējas desmitgades  instrumentālajiem mūziķiem, kurš spēj  aizraut publiku visā pasaulē un izdot 39 platīna un zelta diskus. Otmara Lieberta leģendārais debijas albums "Nouveau Flamenco" kļuva par visu laiku vispārdotāko ģitāras albumu un saņēma dubultā platīna disku. Viņš ne vien mūsdienīgoja flamenko mūziku, bet radīja pilnīgi jaunu mūzikas žanru, izraisot pasaules mūzikas (world music) vispārēju atdzimšanu. Gadu gaitā Lieberts ir kļuvusi par vienu no aktīvi koncertējošiem instrumentālās mūzikas korifejiem.


Savas Eiropas koncerturtenejas laikā Lieberts izpildīs mūziku no Waiting n’ Swan - albuma, kas pēta flamenko un regeja savienību. "Pagājušajā gadā es nolēmu ierakstīt dziesmu albumu, kur apvienoti Tangos flamenco ritmi un regeja taktis. Regejs un Tangos flamenco (nejaukt ar Argentīnas tango) - ir dziļi saistīti. Tango ir jautra dziesmiņa, kas tik pat ļoti vairās no takts kā regejs un salsa. Manām ausīm tas allaž izklausījies ļoti atšķirīgs no citām flamenko formām. Lasīju, ka daži uzskata, ka Karību ritmus uz Spānijas ostu Kadisu atveda jūrnieki, kas ceļoja ar tirdzniecības kuģiem. Āķīgais ritms drīz aizceļoja uz Andalūziju, kur sajaucās ar vietējiem mūzikas stiliem un kļuva tango Flamenco," saka Otmars.


Iespēju attālināties no ikdienas dzīves steigas un trokšņiem, ļaujoties ģitāras virtuozajam un personiskajam skanējumam papildinās Lieberta muzicēšana kopā ar paša radīto grupu “Luna Negra” un pašu radītais mūzikas stils Nouveau Flamenco. Tajā dzirdamas flamenko, džeza, bosa nova, regeja, salsas un citu stilu mūzikas ritmi un noskaņas. Pats mūziķis saka, ka flamenko ir mūzika vienlaicīgi gan romantiska, gan bīstama; tik pat lielā mērā cik mūzikas žanrs, tas ir arī dzīves veids.
Otmara Lieberta perfektā spēja pārvaldīt ģitāru, no tās izvilinot gluži vai neiespējamu muzikālu skaņu virknējumus, emociju kāpumus un kritumus; “Luna Negra” īpašais flamenko skanējums, kā arī autora personiskā un intīmā uzticēšanās publikai, ir vismaz trīs iemesli, kāpēc vērts apmeklēt 4. marta koncertu Lielajā ģildē.

Vairāk info par Otmaru Liebertu:
Lieberta muzikālie panākumi šķiet pašsaprotami, ņemot vērā viņa izcelsmi un neizsīkstošo ceļošanas prieku. Dzimis 1959.gadā Ķelnē, Vācijā. Viņa tēvs ir ķīnietis, māte - ungāriete. Viņš sāka spēlēt ģitāru jau 11 gadu vecumā. Intensīvi ceļojot gan pa Eiropu, gan Āziju, O.Lieberts uzsūcis visu mūzikas stilu tradīcijas.
Jaunībā Lieberts arī piepildījis rokenrola sapni dzimtajā Vācijā, tad Bostonā, galu galā apmetoties Santafē Ņūmeksikā, ASV. Šeit viņš nodibina savu grupu, ko dēvē par savas dvēseles iemiesojumu Luna Negra (1989), sākot pilnīgi jaunu mūzikas stilu Nouveau Flamenco.
Kopš 1989.gada viņš izlaidis 39 albumus. Liebertam ir 38 zelta un platīna albumi ASV, Kanādā, Austrālijā un Jaunzēlandē, kā arī piecas Grammy nominācijas. Viņš ir sadarbojies ar tādām pasaules līmeņa dziedātājām kā Selīna Diona un Daiana Ross.