tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

Oļegs Pogudins – Mīlestības zvaigzne
15.03.2017


Oleg Pogudin

Virtuozais romanču izpildītājs, Krievijas nopelniem bagātais skatuves mākslinieks Oļegs Pogudins atkal iepriecinās Latvijas klausītājus. Kā jau liecina nosaukums programmā "Mīlestības zvaigzne” izskanēs dziesmas un romances par mīlestību.
Oļegs Pogudins ir visai unikāls mākslinieks. Viņa tenoram piestāv visdažādāko žanru mūzika: krievu romances, operešu ārijas, Aleksandra Vertinska un Bulata Okudžavas dziesmas, tautas dziesmas, padomju estrāde, kara dziesmas. Lieliskā atmiņa Pogudinam ļāvusi izveidot neierasti plašu repertuāru (500 dziesmas), kurā ir dzirdamas dziesmas 15 dažādās valodās, dažādos žanros, no dažādiem laikmetiem un stiliem. Kāda no Pēterburgas radiostacijām Pogudinu nodēvējusi par “Krievijas sudraba balsi”.


“Visas manas izpildītās dziesmas - skaistas, gudras, talantīgas - ir par mīlestību. Un īpaši te jāizceļ romance.” Oļegs Pogudins saka, ka romanci viņš pats nav izvēlējies, tā izvēlējās viņu. “Romance tas ir gaiss, ko es elpoju ikdienu. Pārējie virzieni liriskās dziesmas žanrā, vai tas būtu Vertinskis, vai Okudžava, vai franču, vai itāļu – tas ir nopietns darbs, iedziļināšanās īpašajā stilā, raksturā. Lai arī romance ir šķietami vienkārša, pret to jāatteicas nopietni un ar uzticību. Romance: tas ir godīgums. Tādēļ nav iespējams izpildīt romanci uz fonogrammas, jo tad zūd pati jēga un iekšējā būtība. ”
Tik pat noturīga kā Pogudina aizraušanās ar krievu pilsētas romanci ir publikas attieksme. Romanci mīl. Neatkarīgi no modes tendencēm vai problēmām.


Bet pats galvenais - šī mīlestība ir visaptveroša, ko neietekmē ne klausītāju sagatavotības līmenis, ne sociālais statuss, izglītība, politiskā piederība, ideoloģija vai dzīves vieta. Kur gan slēpjas šī žanra īpaša pievilcība? Galvenā romanci atšķirošā un izceļošā īpašība ir patiesums. Jo vairāk vienaldzības un tukšuma ir apkārtējā pasaulē, jo vairāk mums ir nepieciešams šis atklātums. Romance ir vienkārša, dvēseliska, emocionāla, atklāta un talantīga cilvēku savstarpējā saruna. Šī kamermuzicēšanas žanra īpašā bagātība ir tā ietvērtās cilvēciskās vērtības. Pasaulē, kurā strauji zūd spēja mīlēt, vienmēr būs vajadzīgs kāds, kas spēj liecināt par mīlestību.


Oļegam Pogudinam ir sava auditorija. Sirds izteiktu domu šis dziedātājs spēj pārvērt muzikālā tēlā, neatkārtojamā sarunā ar klausītāju. Vienīgais svarīgākais romances uztveršanas nosacījums ir dzīva, mīloša sirds.