tradehub
#
  • facebook
  • twitter
  • youtube

Jesse Cook – Mūzika kā ceļojums
21.03.2017


jessecook

21. martā Rīgā atgriežas jaunā flamenko viļņa meistarīgākais virtuozs Džesijs Kuks (Jesse Cook). Koncerts notiks Lielajā ģildē

Džesijs Kuks ar grupu Rīgā atgriežas jau ceturto reizi. Viņa pirmo koncertu easyget.lv žurnālists Mārtiņš Enģelis nosauca par īstu rumbas zaļumballi, bet daudzi klausītāji šo koncertu bija ierindojuši starp 2009. gada visspilgtākajiem kultūras notikumiem. Domājams, ka 21. marta vakarā publiku gaida līdzīgi spilgts muzikāls piedzīvojums. Koncertā Džesijs Kuks izpildīs savas labākās kompozīcijas un dziesmas no jaunā albuma.
Džesija Kuka mūzika ir ceļojums. Skaniski un burtiski. “Gadu gaitā savā izpildījumā esmu centies ienest mūziku no dažādām pasaules vietām,” skaidro piedesmitgdīgais ģitāras virtuozs. “Lai ierakstītu albumu “Nomad” (2003) es devos uz Kairu un strādāju kopā ar vietējiem mūziķiem. 2009. gadā Kolumbijā kopā ar turienes un Kubas mūziķiem tapa albums "Rumbas biedrība" (The Rumba Foundation). Mans pamatjautājums allaž ir bijis: kurp tu dodies? Kur tevi ved ģitāra? Šoreiz var teikt - nekur vai arī visur.”
Pēc divām desmitgadēm krustu šķērsu izceļojies ap pasauli, lai gūtu jaunas radošas iedvesmas un sadarbības, Parīzē dzimušais un Toronto augušais Džesijs Kuks savā devītajā studijas albumā “Viena pasaule” (One World, 2015) palika mājās, savā studijā. Tā vietā, lai iesaistītu ārvalstu māksliniekus, viņš paļāvās tikai pats uz savi. Tā vietā, lai izpētītu flamenko, rumba, pasaules ritmus, popu, blūzu vai džezu, viņš tos apvienoja. Neskatoties uz it kā pazemīgo “mājraožoto” mūziku, albums “Viena pasaule” uzsāk jaunu lappusi daudzfunkcionālā izpildītāja Džesija Kuka meklējumos. Viņa galamērķis: digitālā valstība. Šoreiz muzikālā gobelēna radīšanai tehnoloģijas ir izmantotas vairāk kā jebkad. Cītars un vijole te līdzās pastāv ar sintezatoriem un skaņas efektiem. Tomēr visa muzikālā notikuma centrs ir Kuka meistarīgā ģitārspēle ar savu eleganto smalkumu, patiesumu spožo tehniku.
Runājot par Kuka ģitāras spēli, tā patiesi ir īpaša. Jo savieno klasisko džeza ģitārspēli, kas apgūta pašā  prestižākajā mūzikas skolā Eli Kassner Guitar Academy Toronto (Kanādā), ar Kamargā un Arlā dzirdēto čigānu mūziku. Neformālas džema sesijas Arlā pie tēva un dalība ikgadējā Sentmarīdelamēras (Saintes Maries de la Mer) čigānu mūzikas festivālā palīdzēja noslīpēt Kuka meistarību. Šī pretrunīgā divējādā pieredze dāsni izpaužas viņa daudzpusīgajā muzikālajā gaumē. Tā ir skaidri un nepārtraukti redzama kaislē pētīt un sapludināt, kas ir palīdzējusi radīt to skaņu un pārliecību, ko viņš dod mums uz skatuves šodien.
Džesijam Kukam ir neskaitāmas starptautiskas godalgas, bet ne jau tās ir viņa dzinulis. Tieši uzstāšanās koncertos ļauj asinīm straujāk ritēt un viņš ir tikai sava ceļa sākumā.